Wyżywienie

Całodzienne wyżywienie dla naszych przedszkolaków dostarcza wrocławska firma cateringowa, specjalizująca się w zdrowym żywieniu najmłodszych. Wszystkie posiłki komponowane są przez dietetyka, który dba, by to, co jedzą przedszkolaki było najlepszej jakości i pozwalało maluchom odkrywać nowe smaki. Posiłki przygotowywane są w oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia i innych instytucji, które zajmują się żywieniem dzieci.

Nasze przedszkolaki codziennie jedzą pożywne śniadanie, dwudaniowy obiad (z przerwą między zupą i drugim daniem, by mogły w pełni rozsmakować się w posiłku) oraz podwieczorek.

Raz w tygodniu, na śniadanie, przygotowujemy im „szwedzki stół” – maluchy same komponują swój posiłek i go przygotowują. To dla nich nie lada wyzwanie, ale też spora satysfakcja, że potrafią same przygotować smaczny posiłek. Poza tym chętnie zjadają swoje, czasem zaskakujące, zestawy.

Posiłki przedszkolaków są urozmaicone, bogate w warzywa i owoce oraz wszystkie niezbędne składniki odżywcze, aby dzieci prawidłowo się rozwijały i zdrowo rosły. Danie są ciekawie komponowane i doprawiane ziołami, zatem maluchy poznają czasem nowe dla siebie smaki. Każdy posiłek jest dla nich niespodzianką.

Staramy się, by nasze przedszkolaki nabywały zdrowych nawyków żywieniowych, stąd w naszej kuchni mieszane pieczywo, zioła, miód, rozmaite kasze, sery, świeże mięso oraz sezonowe owoce i warzywa, które często stanowią propozycję na podwieczorek.

Przez cały dzień nasze przedszkolaki mają też swobodny dostęp do odpowiednio atestowanej, źródlanej wody mineralnej, po którą często sięgają. Nasze przedszkole uczestniczy też w akcji „Mamo, tato, wolę wodę!”, której celem jest propagowanie picia wody zamiast przesłodzonych, gazowanych napojów. Dzieci, których dieta wymaga specjalnych składników czy eliminacji niektórych produktów, otrzymują posiłki specjalnie dla nich przygotowywane. Nasze przedszkolaki jedzą chętnie i nie boją się próbować nowych potraw - to najlepsza rekomendacja proponowanego w naszym przedszkolu wyżywienia.